GOŚCIE SPECJALNI

DAJ SIĘ ZARAZIĆ PASJĄ I WIEDZĄ O RUMIE I KARAIBSKIEJ KULTURZE 

GOŚCIE SPECJALNI

Podzielą się swoją pasją do rumu, przyjemnych smaków i kuchni oraz pozytywną energią, charakterystyczną dla kultury karaibskiej. Opowiedzą o kulturze picia rumu i czym jest on dla świata Karaibów. Zachęcą też do jego odwiedzenia. 

Ian Burrell
Global Rum Ambassador


Ian Burrell
Unikatowa postać i niezależny ekspert w świecie rumu. Wielokrotnie nagradzany „Edu Tainer”. Stworzył pierwszy międzynarodowy festiwal rumu The UK Rum Fest i zainspirował do powstania wielu innych festiwali rumu na świecie. Specjalista Rum & Cocktail, w oglądanym przez miliony widzów rozrywkowym programie „Sunday Brunch” w kanale 4 brytyjskiej TV.
DUANE DOVE
Rum & Chocolate expert


DUANE DOVE
Pasjonat unikalnych połączeń rumu z czekoladą, od lat prowadzący warsztaty degustacyjne rumu, pracował w Foursquare Rum Distillery, właściciel trzech plantacji kakaowca na Trynidadzie i Tobago
Rafał Nawrot
Campari Group Brand Ambassador

Rafał Nawrot
Z barem oraz branżą gastronomiczną związany od 2006 roku. Finalista i laureat wielu konkursów barmańskich w Polsce i na arenie międzynarodowej. W 2014 roku został nominowany w plebiscycie Bar Roku w kategorii Osobowość Roku, a Sky Bar, miejsce które współtworzył, do najlepszego baru hotelowego. W latach 2016, 2017 i 2018 był nominowany w kategorii Ambasador Roku, tego samego plebiscytu. Entuzjasta klasycznych koktajli, włoskiej kuchni oraz sportu, szczególnie piłki nożnej. Od sierpnia 2014 pracuje jako Brand Ambassador marek Campari Group w Polsce i dzieli się swoją miłością do aperitivo, bourbonu oraz rumu. Pracuje dla takich marek jak Campari, Aperol, Cynar, Wild Turkey Bourbon czy Appleton Estate Rum.
PATRYK KOWALSKI
Co-Owner & Bar Manager

Woda Ognista


PATRYK KOWALSKI
Z pasji i miłości prowadzi jeden z topowych warszawskich cocktail barów Woda Ognista; Wykwalifikowany barman. Zwycięzca i finalista najbardziej prestiżowych konkursów barmańskich w kraju i za granicą. Na co dzień miłośnik sezonowych cocktaili, polskich smaków i historii Warszawy z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
EMIL OPONOWICZ
Co-Owner & Bar Manager

Woda Ognista


EMIL OPONOWICZ
Z pasji i miłości prowadzi jeden z topowych warszawskich cocktail barów Woda Ognista; Wykwalifikowany barman i uczestnik wielu prestiżowych konkursów barmańskich w kraju i za granicą. Kreatywność, umiejętna praca zespołowa oraz pełen profesjonalizm to jego znak rozpoznawczy.
JOSEPH SEELETSO
Chef & Kulinarny Wizjoner


JOSEPH SEELETSO
Były juror Top Chefa, kucharskie szlify zdobywał w Westminster College w Londynie, jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Właściciel Joseph's Culinarny Studio w Warszawie. Gotował dla takich osobistości jak: król Szwecji Gustav XVII i królowa Sylvia, Bill Gates, Jean-Claude Van Damme.
Jerzy Kruk
Head Sommelier


Jerzy Kruk
Head Sommelier

Dwukrotny finalista Mistrzostw Polski Sommelierów (2005, 2006) Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Sommelierów 2007, Juror na Mistrzostwach Polski Barmanów w 2007, Sommelier w 2016/2017 w pierwszej gwiazdkowej restauracji w Polsce atelier Amaro*, Od 2019 - F&B Manager oraz Head Sommelier w grupie ZR Hotele
ALE CAMARA
Dancehall Queen


ALE CAMARA
Jej miłością jest dancehall, w 2017 roku została Slavic Dancehall Queen, finalistka programu Tylko Taniec oraz Mam Talent, gdzie wystąpiła ze swoją grupą SalsHall Ortodox. Laureatka wielu konkursów tanecznych o międzynarodowym znaczeniu.
REY CEBALLO
Lider i założyciel zespołu Tripulacion Cubana

REY CEBALLO
Znakomity pianista i aranżer z Kuby. Był dyrektorem muzycznym znakomitej płyty "Kora Ola Ola" na czele z Korą!. Znany ze współpracy z takimi gwiazdami jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Robert Chojnacki, bracia Pospieszalscy, Blue Cafe, De Mono, oraz z projektem "Yugoton" i "Pozytywne Wibracje vol. 6". W swoim najnowszym repertuarze prezentuje największe światowe hity w zaskakujących aranżacjach.
Leszek Wędzicha
Promotor Cachacy


LESZEK WĘDZICHA
Organizator największego, poza Brazylią, festiwalu Cachaca w Wielkiej Brytanii. Promotor i adwokat cachaca na terenie Europy.
Milton Lima
Cachaca Ambassador


Milton Lima
Urodził się i destylował w Pirassununga w Brazylii. Stworzył innowacyjną stronę cachacas.com. Przez lata brał udział w różnych projektach cachaca. W 2011 roku założył Cupula da Cachaca, najważniejszą grupę brazylijskich specjalistów tego trunku. Jest właścicielem cocktail baru „Cachacaria Macauva”. Pracuje jako konsultant i opracowuje menu cachaca dla gastronomii w całej Brazylii. Od 2018 roku zaczął współpracę w Europie przy organizacji Festiwali Cachaca w Wielkiej Brytanii i aktywnie promując kategorię w innych krajach.
Piotr Sajdak
Hospitality designer i bar podróżnik


Piotr Sajdak
Hospitality designer i bar podróżnik

W branży gastronomicznej od ponad dekady. Na swoim szlaku barmańskich podróży współpracował m.in. z Londyńskim „Graphic bar”, Paryskim „Little Red Door”, czy Berlińskim „Salut!” . Od 2017 roku aktywny brand ambassador produktów marki Angostura na rynku niemieckim .
Leticia Noebauer
Kobieta Cachaca


Leticia Noebauer
Pochodzi z Brazylii, ale od 15 lat mieszka w Europie. Zawsze pasjonowała się Cachaça. Kilka lat temu postanowiła przekształcić tę pasję w pomysł na biznes: sprowadzić Cachaçę do Europy i promować brazylijski alkohol wszędzie, gdzie się pojawi. Mieszka w Wiedniu i poza prowadzeniem firmy Cachaça, uwielbia pisać o Cachaça, jest absolwentką dyplomu WSET i uważa się za wpływową Cachaça z pewnymi umiejętnościami barmaństwa domowego.
Dawid Typa
Country Manager w Dictador Europe


Dawid Typa
Znawca alkoholi, sztuki barmańskiej oraz szkoleniowiec z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, które zdobywał w Singapurze, Monako, Francji, Słowenii, na Węgrzech oraz w Wielkiej Brytanii. Przeszkolił ponad 5000 pracowników gastronomii. Autor artykułów i wykładów branżowych. Wielokrotnie występował w roli eksperta w telewizji i prasie. Wieloletni szef kultowego krakowskiego Baraka Club. W 2017 otrzymał tytuł Ambasador Roku, nadanego przez BAR ROKU POLSKA. W Dictador odpowiada za rozwój całej kategorii rumu w Polsce, z marką Dictador na czele.
Ruben Maduro
Właściciel The Spirited Union Distilery


Ruben Maduro
Od najmłodszych lat wie, że życie smakuje lepiej, gdy używa się najlepsze możliwe składniki… Dorastał na karaibskiej wyspie Aruba, gdzie niestety widział wiele sztucznie aromatyzowanych i chorowicie słodkich rumów. To rozpaliło w nim misję wprowadzenia nowej kategorii rumu; Rum Botaniczny. Ponownie destylując i napełniając rumy z całego świata prawdziwymi naturalnymi roślinami botanicznymi, chce stworzyć ekscytujący nowy rodzaj rumu, który wykracza poza tradycję.
Janusz Lemiesz
Mistrz Barmański


Janusz Lemiesz
Bartender Of The Year World Class Poland 2017, finalista Diageo Reserve World Class Competition (sierpień) 2017, Meksyk. Choć zarzeka się, że sztuką barmańską przez duże „S" zajmuje się od niedawna, ma na swoim koncie pracę w kilku lokalach i wykłada w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów w Warszawie. Tytuł Barmana Roku World Class Poland 2017 zdobył mając 6 lat doświadczenia za barem, jako reprezentant warszawskiego Baru Koszyki.
Patryk KozyraPatryk Kozyra
Barman, Globtroter, laureat konkursów barmańskich. Pierwsze kroki w gastronomi stawiał 11 lat temu. Od listopada 2015 współtworzył projekt barowy Parrot Rum Embassy. Współorganizator i ambasador pierwszego rumowego festiwalu w Polsce "Rum Love Festiwal" oraz współtwórca wrocławskiego konceptu Blackbeard Barber&Barrel House. Zdobywca prestiżowej nagrody "Osobowość Roku" w plebiscycie "Bar Roku" ocenianym przez najbardziej wpływowe osoby związane z gastronomią w Polsce. Współzałożyciel firmy „The Last Port”, której celem jest propagowanie i wprowadzanie prawdziwych rumów Premium w Polsce. Podróż na Karaiby sprawiła, że rum stał się dla Patryka drogą i pasją, której szukał w życiu.
Daniele Biondi
La Maison and Velier


Daniele Biondi
Jest prawą ręką Luca Gargano. Był człowiekiem odpowiedzialnym za projekt Clairin. Zna świat Velier Rums od środka. Konsultant marketingowy dla WIRSPA (West Indies Rum & Spirits Producers Association, Inc), stowarzyszenia handlowego producentów rumu CARICOM - Wspólnota Karaibska. Dyrektor i założyciel Rumclub ... to pierwsza sieć biznesowa związana z Rumem we Włoszech. Jest to sieć barów / restauracji / dystrybutorów oraz blog dla miłośników rumu. Celem jest dzielenie się doświadczeniami i biznesem. Działa zarówno on-line, jak i w terenie, jako agencja wydarzeń / degustacji oraz jako konsultant.
Tomasz Sroka
Master of Habano


Tomasz Sroka
Jako dziecko chciał być piratem. Cel po części osiągnięty poprzez milość do rumu. Od 12 lat jego nawiększą pasją są kubańskie cyagara i kocha o nich opowiadać. Swoją wiedzę zdobywał na Kubie, w Belgii, w Holandii ale przede wsystkim w Londynie.
Marcin Rogulski
Ambassador Whisky&Latin Spirits Pernod Ricard


Marcin Rogulski
W branży od 19 lat, pasjonat, mentor i prelegent, entuzjasta białych i starzonych trunków -historii, procesów produkcji i zastosowania ich w sztuce barmańskiej.
Maxine Gawron
Bird Pepper Tours Owner


Maxine Gawron
Polka na stale mieszkajaca na Jamajce. Expert od niekonwecjonalnych podroży po Jamajce bo żaden zakatek wyspy nie jest jej obcy. Wielki fan kultury Jamajskiej, ktora sie lubi dzielić z innymi. Właścicielka licencjonowanej firmy turystycznej i manager atrakcji turystycznej w okolicach Negrilu.

Gotowy na festiwal?